Coldaway Nedir 2024-2025 Güncel Bilimsel Bilgiler – Sözlük Anlamı Ne?

Coldaway nedir?
Coldaway, Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun tıkanıklığını, ateşi, baş ağrısını ve hafif vücut ağrılarını gidermek için kullanılan bir ilaçtır. Coldaway üç aktif bileşen içerir: ibuprofen, psödoefedrin hidroklorür ve klorfeniramin maleat.
İbuprofenAğrı kesici ve iltihap önleyici bir ilaçtır. Grip ve soğuk algınlığında baş ağrılarını, hafif vücut ağrılarını ve ateşi hafifletmeye yardımcı olur.

Psödoefedrin hidroklorürburun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olan dekonjestan bir ilaçtır.
Klorfeniramin maleatalerji semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan bir antihistamindir. Coldaway yetişkinlerde ve 12 yaş ve üzeri çocuklarda kullanılabilir.
Coldaway Nasıl Kullanılır?
Coldaway günde 3 defa 1 tablettir. Her bir tablet 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 300 mg klorfeniramin maleat içerir. Coldaway yemeklerden sonra bol su ile alınmalıdır.
Coldaway’in Yan Etkileri
Coldaway’in sık görülen yan etkileri şunlardır: Mide bulantısı Kusma Karın ağrısı İshal Baş dönmesi Yorgunluk Uykululuk Coldaway’in nadir yan etkileri şunlardır: Deri döküntüsü Kaşıntı Kurdeşen Hazımsızlık Mide yanması Gaz Baş ağrısı Titreme Kalp çarpıntısı Yüksek kan basıncı Coldaway kullanımına karşı alerjik reaksiyon Başlamadan önce, olası yan etkileri doktorunuzla görüşün. doktorunuz veya eczacınız.
Coldaway’i Kimler Kullanamaz?
Aşağıdaki durumlarda Coldaway’i kullanamazsınız: İbuprofen, psödoefedrin hidroklorür veya klorfeniramin maleat ya da ilacın herhangi bir bileşenine alerjiniz varsa Mide veya bağırsak ülseriniz varsa Karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa Yüksek tansiyonunuz varsa Kalp hastalığınız varsa Astımınız varsa veya bronşit Beyin kanaması veya başka kanama sorunlarınız varsa Hamileyseniz veya emziriyorsanız

Coldaway ile İlaç Etkileşimleri
Coldaway aşağıdaki ilaçlarla etkileşime girebilir: Kan sulandırıcılar (varfarin, heparin) Kan basıncını düşüren ilaçlar (beta blokerler, ACE inhibitörleri) Depresyon ilaçları (MAO inhibitörleri, trisiklik antidepresanlar) Antipsikotikler Alerji ilaçları Diüretikler Ağrı kesiciler Ateş düşürücüler Eğer Coldaway ile birlikte başka ilaçlar alıyorsanız Coldaway, doktorunuza veya eczacınıza bilgi veriniz.
Coldaway’in saklanması
Coldaway’i oda sıcaklığında (15-25 °C), çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.
Sonuç olarak Coldaway, grip ve soğuk algınlığında burun tıkanıklığını, ateşi, baş ağrısını ve hafif vücut ağrılarını gidermek için kullanılan etkili bir ilaçtır. Ancak olası yan etkileri ve ilaç etkileşimlerini göz önünde bulundurarak doktorunuza veya eczacınıza danışmadan kullanmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*